Vítáme vás na Hitra.cz, jsme výrobci nábytku a doplňků z přírodních materiálů

Údržba ratanového nábytku a doplňků zn. HITRA

RATANOVÝ NÁBYTEK

 

Ratanový nábytek země původu Malajsie a Indonésie je vyroben z pružného dřeva liánové palmy (tzv. ratanu). Tento přírodní materiál svou přirozeností vnáší do interiéru pohodu a harmonii. Je typický svým klasickým designem, a tak se dobře kombinuje s kterýmkoliv jiným typem nábytku. Vyznačuje se dlouhou životností, snadno se udržuje, dobře snáší vlhkost a díky své nízké hmotnosti se s ním lehce manipuluje.

 

Čištění a údržba

 

vysavačem, prachovkou či vlhkým hadříkem. Čalounění šamponovat. Tzv. loupaný  - broušený ratanový nábytek je určen výlučně do interiéru.  Nábytek použitelný i pro exteriér (tzv. natur, tj. neloupaný) chraňte před větším deštěm a uklízejte v zimním období! Při častějším vystavení nepřízní počasí (déšť, slunce) je nutno jej občas přelakovat bezbarvým lakem. Nábytek  z provazců banánového listu, černého ratanu ( sarangu ) a broušený ratan je vhodný pouze do interiéru.

Pro běžné čištění od prachu použijte vysavač s nástavcem určeným na nábytek  (štětinový nástavec). V případě místního znečištění použijte s opatrností vlhký hadřík. V žádném případě nepoužívejte chemikálie a jiné agresivní prostředky.

U bambusového nábytku je potřeba v místnosti udržovat relativní vlhkost, aby nedocházelo k vysušení materiálu. V příliš suchém prostředí hrozí popraskání materiálu.

 

 

Upozornění

 

Ratanový nábytek vyžaduje šetrné zacházení, zejména u vyplétaných částí a omotávek. Nosnost sedacího nábytku je 110 kg. S ohledem na ruční výrobu z přírodního materiálu menší nepřesnosti a rozdíly odstínů jakož i drobné povrchové praskliny jsou přirozeným jevem a nepovažují se za důvod k reklamaci.

Nešlapejte na sedáky a stoly. Nehoupejte se na židlích.

 

 

 

NÁVOD K OŠETŘENÍ A ZPŮSOBU POUŽITÍ TKANINY

 

 • nábytek potažený látkou vyžaduje pravidelné ošetřování a čištění, neboť toto výrazně prodlouží životnost potahoviny
 • potahové látky ošetříme zcela běžnými šamponovacími prostředky
 • při čištění je nutné používat měkkou houbu či šamponovací hubici , látky nemáčet – nanášet pouze pěnu
 • skvrny vzniklé např. politím je nutné okamžitě odstranit
 • skvrny netřeme, pouze odsáváme přikládáním čistých bílých hadříků či papírových utěrek
 • tkaninu nečistěte kartáči s drsným povrchem
 • při čištění nepoužívejte benzínový čistič, který rozpouští barvy
 • tkanině v žádném případě neuškodí chemické čištění
 • nenechávejte na tkaninu působit drsnými předměty (nýty džínů, tvrdé švy apod.), či drápky domácích zvířat
 • na tkaninu nepůsobí příznivě vysoká prašnost, prach je třeba odstraňovat pravidelným vysávání hubicí bez kartáče
 • přímé sluneční světlo škodí jak textilním vláknům, tak i barvám, proto se doporučuje používání závěsů, markýz, žaluzií apod., aby se zabránilo vystavení nábytku přímému slunečnímu světlu. I když dnešní potahové látky mají vysokou odolnost vůči světlu, neexistuje žádná látka, která by snesla přímé sluneční světlo, aniž by nevybledla
 • Látkové potahy na křeslech a sedacích soupravách jsou vesměs snímatelné, doporučujeme prát v čistírně.
 • pokud mají křesla a pohovky oboustranný polštář tzn., že mají látku z obou stran, doporučuje se pravidelně je obracet, aby se opotřebovávaly rovnoměrně.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení