Vítáme vás na Hitra.cz, jsme výrobci nábytku a doplňků z přírodních materiálů

Ratanový nábytek je ozdobou moderního interiéru

Ratan, přírodní materiál pro výrobu kvalitního nábytku a doplňků

 

Jedním z nejznámějších exotických materiálů, který je používán pro výrobu nábytku, je ratan. Svým designem je vhodný do téměř každého interiéru a každý kus je originál.

V posledních letech u nás obliba ratanu stoupá. K jeho hlavním přednostem patří, že je pevný a pružný a přesto trvanlivý. Tento materiál se získává z lián palmy, která většinou roste v tropických pralesích Indonésie a Filipín. Nábytek se vyrábí nejen v Asii, ale dnes už i v Evropě, kam se materiál dováží.

Už dávno neplatí, že ratan patří pouze na terasu, zahradu nebo chalupu. Lze jej použít i v interiéru. Do venkovních prostor se hodí spíše tzv. „ratan neloupaný“.

Světlý ratan ztmavne
V konečné fázi se ratan nejčastěji moří a lakuje, podstatně méně bělí a setkat se s ním můžeme i v barevném provedení. K tomuto účelu se používají speciální barvy na ratan nebo dřevo. V současné době se tento přírodní materiál používá nejvíce v barvě medu. Musíme však počítat, že světlejším provedení mírně ztmavne, po čase pak získá lehkou patinu.

Ratanový hit
Hitem posledních měsíců se u nás stal černý ratan, přezdívaný také jako krokodýlí hnízdo. Mezi jeho přednosti patří hlavně pevnost a odolnost, disponuje však menší pružností a o něco větší hmotností než obyčejný ratan. Jeho přirozená barva je tmavá, temně šedá, šedá až černá. Na pohled působí velice elegantně a vkusně a zejména správná volba čalounění nechá vyniknout jeho přirozené kráse.

Údržba nábytku
Samotné ošetřování ratanového nábytku není náročné. Stačí otřít vlhkým hadrem, vyluxovat nebo jednoduše osprchovat a nechat přirozeně oschnout. Pokud je nábytek hodně znečištěný, můžeme použít vodu, do které přidáme trochu čpavku. Ten nábytek odmastí.

Kde ratan seženeme
Pokud máte zájem o opravdu kvalitní nábytek z ratanového dřeva a dalších přírodních materiálů, obraťte se na specializované prodejce. Jedním z nich je společnost Hitra, která má továrnu na výrobu tohoto nábytku na indonéském ostrově Jáva.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení