Ratanový nábytek je ozdobou moderního interiéru

 

Ratan. Oblíbený exotický materiál, používaný na výrobu nábytku a doplňků má své mnohaleté fanoušky a mnoho dalších ho stále objevuje. Pevné místo si již i na českém trhu získal. Podle druhu a provedení je vhodný do každého interiéru. Co kus, to originál.

K přednostem ratanu patří pevnost, pružnost a vzdušnost. Materiál na výrobu se získává z lián palmy, která roste a těží se v asijských tropických pralesích. Vyvážení materiálu z Asie do Evropy není tak jednoduché, továrny na výrobu jsou převážně v Indonésii a Malajsii.

Ale ratan není jen jeden...

V naší nabídce nábytku a doplňků se pyšníme ratanem v jeho různých podobách.

Moderní šedý ratan, v barvě nostalgicky šedé s jemným nádechem bílé. Výborně se kombinuje s bílým nebo šedým dřevěným nábytkem. Materiál na výrobu se několik týdnů máčí v kádích s vodou a na konečnou barevnost nemá výrobce vliv.

Stále obdivovaný černý ratan , tzv. krokodýlí hnízdo, je velmi tvrdým materiálem. Barvu má temně černo-zlatou, přirozeně žíhanou.Každá nová dodávka nábytku může mít mírnou barevnou odchylku.

Materiál na výrobu nábytku z banánového listí se získává z kmene stromu banánovníku.Z tvrdých slupek se vyrábí provazy různých průměrů, které se naplétají na ratanové, dřevěné nebo kovové konstrukce.

Tradiční ratan v barvě medu je v poslední době mírně zastíněn novými trendy, ale své příznivce má a jako zástupce přírodních materiálů žije a ani do budoucna ho nebudeme opomíjet. Pracujeme s liánou o různých průměrech i s jednotlivými proutky na výplet.

CL ratan, velmi tvrdý materiál používáme na výrobu košů Giant.

Kde ratan koupíte? 
Pokud hledáte kvalitní nábytek z ratanu, nebo dalších přírodních materiálů, obraťte se na specializované prodejce a neztrácejte čas a peníze nákupem u prodejců všeho druhu. Společnost Hitra je přímým výrobcem a dovozcem z továrny na indonéské Jávě. Na výrobě se podílí a k tomu dováží i mnoho dalších zajímavých doplňků z oblasti Jávy a dalších indonéských ostrovů.