Vítáme vás na Hitra.cz, jsme výrobci nábytku a doplňků z přírodních materiálů

O ratanu

o-ratanu

Ratanový nábytek je vhodný do téměř každého interiéru. Volba správného typu však může předejít zbytečnému nedorozumění. Oblíbený šedý ratan, černý ratan nebo ratan neloupaný, tzv. pulut, bychom vzhledem k jeho struktuře doporučili do zimních zahrad a na terasy. Loupaný ratan, tzv. pitriet, do interieru či krytých verand, banánový list a vodní hyacint zcela určitě ne do prostředí zatíženého trvalejší vlhkostí. Vyplatí se též zvážit, zda bude nábytek plnit funkci zcela praktickou, křeslo či židle bude vystaveno zatížení provozu restaurace a nebo ho budeme používat doma, kde bude poctěno naší občasnou péčí. Tady je důležitá konstrukce a celkové provedení sedacího nábytku. Ratanový nábytek je kus přírody a ojedinělý ručně vyrobený malý zázrak. Každý kus je originál.

 

Ošetřování ratanu je nenáročné

Nábytek můžete otřít vlhkým hadrem, popř. vyluxovat, můžete použít i sprchu a necháte jej přirozeně oschnout. Hodně znečištěný venkovní nábytek lze odmastit vodou s trochou čpavku, nemáte-li, na trhu je k tomuto účelu k dostání dost jiných vhodných přípravků. Ratan je opatřen slabou vrstvou laku. Jeho účel je nejen estetický, ale i ochranný. Tato vrstva se po nějakém čase může porušit, nic nebrání, pokud chcete mít křeslo stále jako nové, jej přelakovat. To ale mluvíme o ratanu neloupaném, který stojí venku a odolává znečištěnému ovzduší a rozdílnosti teplot (není na přímém dešti). Za žádnou cenu nenechávejte křesla na vlhké půdě, neboť ta může způsobit proniknutí vhka do konstrukce křesla a následuje napadení plísní zevnitř. Jistější je postavit křesla na dlažbu a pod stříšku. Tradiční loupaný ratan, pitriet, moříme do medových tonů a rovněž lakujeme.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení